Yargıtay Üyesinden TFF Başkanına ‘ByLock’ Tepkisi: “Şakadır Herhalde”

Türkiye’de spor gündemini sarsan olaylar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta eski Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hakem Halil Umut Meler’e saldırmasının ardından dün akşam da İstanbulspor, Trabzonspor karşısında sergilenen hakem yönetimini protesto etmek için sahadan çekilmişti.

Yaşananların ardından eleştiri oklarının yöneldiği TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi hakkında gündemi sarsacak bir iddia da eski futbol hakemi Ahmet Çakar’dan geldi. Çakar, Mehmet Büyükekşi’nin 2 farklı telefonla ByLock’a 55 kez girdiğini söylerken, söz konusu durumun adli makamlar tarafından kesin olarak tespit edildiğini vurguladı.

YARGITAY ÜYESİ “ŞAKADIR HERHALDE” TEPKİSİ VERDİ

İddiaların sosyal medyada gündem olmasının ardından bir paylaşımda bulunan eski HSYK Başkanvekili ve halihazıra Yargıtay Üyesi olan Metin Yandırmaz, ByLock iddiaları için “Şakadır herhalde” dedi.

Yandırmaz tarafından yapılan paylaşımda “Adına kayıtlı iki ayrı telefonda da bylock çıkan bir federasyon başkanı olduğu konuşuluyormuş!!! Ne diyeceğimi bilemedim. Şakadır herhalde???” ifadeleri kullanıldı.

TFF BAŞKANI BYLOCK’U İTİRAF ETMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, aylar önce gazeteci Candaş Tolga Işık’ın programına katılarak ByLock iddiaları hakkında açıklama yapmış ve kendisine ait olan telefonda ByLock kullanıldığını itiraf etmişti.

Büyükekşi, programda şu ifadeleri kullanmıştı.

CTI: Sizin, kardeşinizle ilgili yürüyen bir FETÖ soruşturması var mı?

MB: Burada çok yanlış bir algı var. Şimdi bazı şeyler vardır ki, 17 Aralık’tan önce olan bir şey var. Onunla ilgili bir soruşturma bir mahkeme var. Mahkeme de devam ediyor. İnsan hakları beyannamesine göre her şey sonuçlarına kadar herkes suçsuzdur. Burada bizim gocunacak herhangi bir şeyimiz yok, hiçbir problemimiz de yok.

CTI: Kardeşinizle ilgili halen yargı süreci mi devam ediyor?

MB: Evet, evet.

CTI: Onun dışında ailenizde akrabalarınız arasında böyle bir bağlantı olan, hüküm giyen dava süreci devam eden var mı?

MB: Yoktur.

CTI: Biliyorsunuz, bu Mor Bey diye telefonlarına istemsiz olarak ByLock yüklenen birtakım insanlar var. Mor Beyin diye bir liste olduğu ortaya çıktı bu terörle mücadele sürecinde. Sizin de isminizin ve telefon numaranızın bu Mor Beyin listesinde olduğunu yazdı. Bu doğru mu?

MB: Yok olmayabilir. Çünkü benim iki tane telefonum var, bir tanesi özel kalemdeydi onunla ilgili olabilir ama onun dışında herhangi bir şey yok.

CTI: Yani sizin kendi telefonunuzun istemsiz olarak ByLock yüklenen telefonlar listesine yok muydu?

MB: Şimdi benim iki tane telefonum vardı. Bir telefonum özel kalemdeydi. Onda vardı ama öyle bir şey olsa zaten ben o kurumlarda görev yapmaya devam edemezdim herhangi bir soruşturma herhangi bir şey yapılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x