Saygı Öztürk: Furkan Sezer’in kastettiği isim Yaşar Okuyan

Emniyet Müdürü Furkan Sezer’in, operasyon öncesinde Adnan Oktar’ı uyardığını söylediği eski bakanın Yaşar Okuyan olduğu belirtildi. Oktar’la bir bağlantısı olmadığını söyleyen Okuyan, “Bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini ‘Yanlış bir şey yapmayın’ diye dostça uyardım” dedi.

Adnan Oktar grubuna yönelik operasyonda görev alan dönemin İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer, eski bir bakanın Adnan Oktar’ı soruşturma konusunda uyardığını söylemişti. Sezer, Sözcü TV’ye yaptığı açıklamada “Dosyada var, eski bir Çalışma Bakanı’nın örgüte, ‘Adliyede sizinle ilgili bir hazırlık süreci var, süreç yürüyor, dikkatli olun, hocamızı uyarın’ diye bilgi verdiğini biliyoruz” demişti.

Sözcü Medya Grubu Ankara temsilcisi Saygı Öztürk, Furkan Sezer’in kastettiği bakanın Yaşar Okuyan olduğunu belirtti.

“Ben bu ismi öğrendim. Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan’ın bu gruplarla bir iş birliği, gönül birliği içerisinde olacağı asla aklıma gelmez” diyen Öztürk, iddiayı Okuyan’a sorduğunu aktardı.

Yaşar Okuyan’ın “Bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini yanlış bir şey yapmayın diye uyardım” dediğini dile getiren Öztürk şunları söyledi:

“İsmi geçtiği için Yaşar Okuyan’ı aradım. Okuyan bugün önemli bir yerdeydi. Meslektaşımız Merdan Yanardağ’ın duruşması için İstanbul’a gitmişti. Kendisine söyledim, ‘Buna da mı beni kattılar. Bir bu eksikti’ dedi. ‘Ben bunların televizyonlarına birkaç kez röportaja çıktım. Bir kere de iftarına gittim. Onların dışında bunlarla bir bağlantım yok. Ancak bunlarla ilgili soruşturmalar olduğunu herkes biliyordu. Ben de kendilerini yanlış bir şey yapmayın diye dostça uyardım. Yanlış yapmamaları için uyardım’ dedi. Ama bu kayıtlara giriyor, kayıtlara girdiği için de dosyanın içerisinde Yaşar Okuyan da var. Furkan Sezer’in söylediği isim Yaşar Okuyan.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x