Buika: Sezen Aksu ile şarkı söylemeyi çok istiyorum

İstanbul’da konser veren İspanyol müzisyen Buika, müzik yolculuğunu, kariyerinde karşılaştığı zorlukları ve genç müzisyenlere tavsiyelerini anlattı.

“YILLARDIR BÖYLE BİR ARZUM VAR”

Türkiye’ye çok sık geldiğini ve Sezen Aksu’ya hayran olduğunu söyleyen sanatçı, “Sezen Aksu ile şarkı söylemeyi çok istiyorum. Onun sesini çok seviyorum. Yıllardır böyle bir arzum var” ifadesini kullandı.

Müziğe caz ve blues ile başladığını belirtan Buika, “Müzikte beğenilerim zamanla değişebiliyor. Eskiden dinleyip sevdiğim müzisyenlerden bazılarını sevmeyebiliyorum, sevmediklerimi de sonradan sevebiliyorum” dedi.

“ŞİKAYET ETMEK İÇİN ÇOK YAŞLIYIM”

Müzik sektörünün mevcut durumuna değinen Buika, “Sektör bence gayet iyi. Bu konuda şikayet edenler var. Ben şikayet etmek için çok yaşlıyım. Evet şikayet edebilirsiniz ama bu hiçbir şeyi değiştirmez” diye konuştu.

Her müzisyen gibi kariyerinde zorluklar yaşadığını belirten Buika, “Sevgiyle, sabırla, duygularıma hakim olarak ve mutlulukla zorlukları aştım. Bu konuda olayların gülünç yönünü görme yeteneği önemlidir.” diye konuştu.

Buika genç müzisyenlere de şu tavsiyelerde bulundu: “İşinde sabır gösterme, kendine inanma, etraftaki seslere fazla kulak vermeme ve kendilerine inanma.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x